Novinky
Aktuálně
Události
Stížnosti Štrasburk
Právo
Judikatura
Rukověť kverulantova
Hledám své dítě
Rodinné právo
Dokumenty
Syndrom zavrženého rodiče
Střídavá péče
Film "Střídavka"
Literatura
Publicistika
Časopis
Číslo 1/94
Našim dětem
Přemýšlej
Maminkám
Fotoarchiv
Spojení
Odkazy
Sponzorům
Skála hrůzy
Klub Střídáček

Poradna

SLUŠNÝ ROZVOD

Justiční kanál
 
Diskusní fórumTOPlist

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU CR

Ke společenské nebezpečnosti tr. činu maření výkonu úředního rozhodnutí podle § 171 odst. 3 tr. zákona

z obžaloby Okresního státního zastupitelství Praha východ č. j. ZT 345/2005-35 ze dne 27. 1. 2006

"Jednou z možností, jak zabránit vzniku, resp. dlouhodobému rozvíjení takových situací a popsaným následkům, je právě důrazný postih toho rodiče, který rozhodnutím soudu o styku druhého rodiče s nezletilým dítětem pohrdá a nerespektuje je, a to nejprve opatrovnickým soudem v souladu s občanským soudním řádem, a je-li to bezvýsledné, pak i prostředky trestního práva. V opačném případě, nebude-li výkon soudních rozhodnutí náležitě prosazován, by totiž pachatel, nezletilé dítě i širší veřejnost mohli nabýt dojmu, že takové jednání je dovoleno, a že soudů, jejich rozhodnutí a konec-konců zákonů vůbec není třeba dbát. Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu takových případů jde o rozsahem nezanedbatelnou a svými důsledky společensky nebezpečnou, specifickou formu kriminality, která může mít dopad i na mezinárodní prestiž státu, protože postižení rodiče (převážně otcové nezletilých dětí, jimž je upíráno právo na styk s nimi) se obracejí na Evropský soud pro lidská práva."

z obžaloby Okresního státního zastupitelství Praha východ č. j. ZT 345/2005-35 ze dne 27. 1. 2006 v trestní věci obžalované MUDr. R. P. pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí podle § 171 odst. 3 trestního zákona


Našli jste potřebné informace a inspiraci? Provoz těchto stránek i další aktivity sdružení Spravedlnost dětem můžete podpořit sponzorským darem.

Za podporu děkujeme.

Tato stránka je vytvořena a hostována společností dbPro. Šíření obsahu s uvedením zdroje vítáno.